Tisztelettel üdvözöljük honlapunk olvasóit!
A mai rendkívül bonyolult, ellentmondásokkal terhelt, folyamatosan változó világunkban eligazodni csak helyes világnézet, biztos értékrend és szilárd erkölcsi elvek alapján lehet. Ezen túlmenően, ilyen világnézeti alapok nélkül nem lehet az ország elé valódi jövőképet állítani, nem lehet hosszú távú nemzetstratégiát kidolgozni. Meggyőződésünk, hogy ez a világnézet csak a keresztény erkölcsiségen és az Egyház társadalmi tanítása által kifejtett keresztényszociális elveken alapulhat.
Lássuk azonban tisztán, hogy léteznek más, általunk elfogadhatatlan eszmerendszerek is. A materializmuson alapuló kommunista ideológia már a bukott múlt, amelyet egykori hívei is megtagadnak, helyére lépett azonban egy még nála is veszélyesebb ideológia, a liberalizmus. A mai liberalizmus álnok módon kihasználva nevük hasonlóságát, egy tiszteletre méltó egykori szellemi áramlat, a nemzeti liberalizmus örökösének tünteti fel magát, és folytatja nálunk is a világméretekben már régebben elkezdett romboló tevékenységét. A mai liberalizmus egyetlen értéknek, a személyes szabadságnak a túlhangsúlyozásával aláássa az erkölcsi normákat, igazol mindenfajta devianciát, lerombolja a család és a haza eszméjét, fokozza az emberben egyébként is meglévő önzést. Az önzés azonban rombol minden közösséget, legyen az a legkisebb, a család, vagy a legnagyobb, a nemzet. Bármerre tekintünk, egy értékrendjétől megfosztott, mentálisan összezavart, dekadens társadalom képét látjuk, amelyben korunk úgynevezett felszabadított embere ledobva minden számára terhesnek tűnő önkorlátozást, csak saját magával, azon belül is elsősorban csupán anyagi jólétével törődik. Ne áltassuk magunkat, ez a romlás már nem az „elmúlt negyven év terméke”, mert a helyzet az általunk sokszor csodált Nyugaton sem jobb. A liberalizmus ördögien kigondolt, és a médiák által terjesztett torz szemléletmódja mindenhol megteszi a hatását, és ahogy a megboldogult II. János Pál pápa már annak idején kifejtette: „olyan életmodellt sugall, amely csak elrontott életekhez vezethet.” Ehhez csak annyit teszünk hozzá, hogy a liberalizmus még a gazdaságot sem tudja a társadalom javára működtetni.
Honlapunkon meg fogunk vizsgálni minden fontos társadalmi területet a keresztényszociális elvek szempontjából. Vizsgálódási módszerünk ellentétes a liberálisokéval, amennyiben a kérdéseket nem az egyén, hanem a közösség érdekei szerint közelítjük meg. Valljuk ugyanis, hogy minden emberi cselekedet igazi értékét az szabja meg, hogy mennyire szolgálja az egész társadalom javát, év hisszük, hogy az ember hosszú távon csak a közösségével együtt boldogulhat.